Psaya Karşı Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir

Psaya Karşı Yararlı Bitkiler Nelerdir
18 Nisan 2017
Psaya Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir
19 Nisan 2017

Psaya Karşı Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir

psaya-karşı-hangi-bitkiler-faydalı-gelir

psaya-karşı-hangi-bitkiler-faydalı-gelir

Uzman Desteği Alın

Psaya Karşı Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir

Psaya karşı yararlı gelen bitkiler nelerdir, psa iyi gelen bitkiler, psa bitkisel tedavisi yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Bitkiler

Domates : İçeriğindeki prostat sağlığı açısından en önemli madde likopendir. Bir kilo domateste üretildiği koşullara ve hormon kullanılıp kullanılmadığına bağlı olarak 1 – 20 mg likopen bulunur. İnsan vücudu likopen üretemez ve bu maddeyi dışarıdan alması gerekir. Bir çok tıbbi çalışmada likopenle prostat kanseri riski arasındaki ilişki incelenmiş. Likopenin prostat kanseri riskine karşı koruyucu özelliği açıkça belirlenmiştir.

Kabak Çekirdeği : Kabak çekirdeği Avrupa ülkelerinde yirminci yüzyıldan itibaren ilaç halinde iyi huylu prostat büyümesi ve mesane şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır.

Kabak çekirdeği bir çok bitkiye göre çok fazla oranda selenyum içerir. Selenyum da prostat sağlığı için çok gereklidir ve piyasada satılan bir çok bitkisel ilaçta ek madde bulunur.

Kabak çekirdeğinin içerisinde yüksek miktarda delta-7-fitosterol bulunur. Bu madde prostat büyümesi şikayetlerini azaltır.

Isırgan Otu Kökü : Isırgan otu köklerinden elde edilen ekstreler de prostat büyümesi tedavisinde kullanılır. Tıbbi çalışmalar bu ekstreyi kullananlarda ikrar akım hızının arttığını. Yaşam kalitesinin yükseldiğini. İdrar yapma sonrası mesanede kalan idrar miktarının azaldığı. Hatta prostat boyutlarının bir miktar küçüldüğünü gösteriyor. Etken maddesi asıl olarak delta – 5 – sterol’dür ve etkisini yine erkeklik hormonu üzerinden gösterir, ayrıca ödem giderici etkisi de vardır.”

Çavdar Meyvesi Ekstresi : Türkiye’de de yaygın olarak üretilen çavdarın tohumlarının prostat büyümesi tedavisinde destekleyici olarak kullanılması mümkündür. Yapılan tıbbi çalışmalarda prostatı küçülttüğü. Bulguları iyileştirdiği (objektif iyileşme) tam olarak gösterilmemiş olsa. Kullananlar fayda gördüklerini ifade etmektedirler(subjektif iyileşme). Özellikle kronik prostatit gibi prostat enfeksiyonlarında yararlıdır.

Cüce Palmiye Ağacının Meyvesi : Kuzey amerikanın güney bölgelerinde yetişen bir palmiye türüdür. Sabah ekstresi olarak da bilinir. Günümüzde prostat büyümesinde en yaygın olarak kullanılan bu bitkinin yüze yakın çeşidi var ve yetmiş kadarı tıbbi amaçla kullanılır.

Psaya Karşı Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Psaya Karşı Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Psaya Karşı Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.